Pon - Pia   10.00 - 16.00 hod.
0902 099 949

Výlety

Fakultatívne výlety
 

  • V destinácii MAKARSKA Vám delegát sprostredkuje predaj fakultatívnych výletov.
  • Orientačná cena fakultatívnych výletov v prepočte =  40 až 50,- Eur/os./ jeden výlet.
  • Za organizáciu výletu, ktorý si zakúpite u delegáta a jeho program plne zodpovedá zahraničný partner. Cestovná kancelária EuroTour Poprad je len sprostredkovateľ týchto Fakultatívnych výletov.

Hvar a Brač

Celodenný výlet loďou na ostrov Hvar a Brač je pripravený pre všetkých milovníkov poznávania krás chorvátskych ostrovov. Každý deň sú pripravené lode, ktorými tieto miesta môžete navštíviť. Po dvojhodinovej plavbe loďou z prístavu mesta Makarska Vás bude čakať ostrov Hvar ako prvá zástavka, kde máte možnosť počas prestávky nakúpiť známym rôzne suveníry alebo pravý nefalšovaný olivový olej. Počas návštevy druhého ostrova, Brač, odporúčame navštíviť známu Chorvátsku pieskovú pláž Zlatni Rat v mestečku Bol, ktorá mení svoj tvar podľa vetra.


Sväté miesto VEPRIČ

Známe Chorvátske pútnicke miesto bolo založené pred vyše 100 rokmi a je to posvätné miesto kultu Matky Božej Lurdskej. Je to skutočne čarovné miesto medzi velkými borovicami, z jednej strany chránené pohorím Biokovo. Hneď pri vstupe je možné napojiť sa na "Križni put" (Krížovú cestu), ktorá Vás vedie po širokej kamienkovej ceste okolo jednotlivých zastavení až hore na zvonicu.


Dubrovník

Po celé stáročia bolo toto mesto obchodným a kultúrnym centrom územia, ktoré dnes poznáme pod názvom Južná Dalmácia. Pôvodne to však bol slobodný mestský štát menom Ragusa, ktorý vďaka svojej strategickej polohe a nevšednému systému opevnenia odolával útokom Benátčanov aj Turkov. Mestské hradby neboli nikdy prelomené a prestáli aj brutálnu ofenzívu Srbov v občianskej vojne začiatkom 90-tych rokov. Obliehanie však zanechalo svoje stopy, čo na nejaký čas ovplyvnilo aj cestovný ruch. Dubrovník ale veľmi rýchlo získal späť svoju korunu medzi turistickými centrami, do ktorého sa v húfoch schádzajú ľudia z celého sveta.


Pohorie Biokovo

Chránený park prírody Biokovo sa rozprestiera na ploche 19 550 ha pohoria Biokovo. Samotné pohorie svojím vzhľadom pripomína ohromnú stenu nad Makarskou riviérou. Tento skalnatý pás jedinečných prírodných útvarov je bohatý na hlboké jamy a priepasti, jaskyne, ponory a lesné porasty borovice pínie. Niektoré z týchto jám sú tak hlboké, že aj počas letných horúčav skrývajú vo svojom vnútri zostatky snehu a ľadu, ktorý sa oddávna používal na udržiavanie potravín.


Medžugorie

Pri návrate z Medžugoria je nádherná prestávka pri vodopádoch. Vodopády KRAVICE sú 27 m vysoké, 120 m široké a ležia na ponornej rieke Trebižatu, čo je pravý prítok Neretvy. Pod vodopádmi je veľmi príjemné miesto na kúpanie.
Odkaz na stránku o Medžugorí. Odkaz na live kameru z bohoslužieb v Medžugorí.


RAFTING na rieke Cetina - mesto Omiš

Nezabudnuteľné mesto pod skalami Omiš - mesto a prístav v ústí rieky Cetina, dlhoročná bašta pirátov, ležiaci 25 km juhovýchodne od Splitu vyniká priestrannými plážami. Vznikli vyplavovaním jemného riečneho piesku z Cetiny a patria medzi najväčšie ozdoby mesta a jeho okolia. Táto rieka je veľmi známa tým, že sa v jej okolí nakrúcali prírodné scenérie filmu Winnetou.


Safari

Len pár minút jazdy od zhonu rušného mestského života odhalí úplne nový a iný svet, svet bohatej flóry a fauny, história a dedičstvo. Zistite, ako ľudia žili v tejto oblasti už dávno a ako žijú dnes, počúvať fascinujúcich príbehov, ktoré nenájdete v iných brožúr a vychutnať si špeciálny výber ethno hudbe typické pre tento región. Zdvihnite svoje okuliare na mieste s najkrajším panoramatickom a pramenitej vody. Zaokrúhliť svoje skúsenosti v dalmatínskej dediny, kde sa podáva tradičné robotníkov "brunch s názvom marenda.


SKYWALK

Biokovo teší svojich návštevníkov prírodnými krásami, rastlinnými a živočíšnymi druhmi a od roku 2020 "skywalk" je hlavným lákadlom - malá promenáda postavená úplne zo skla. Je to sklenená promenáda nachádzajúca sa na 13. kilometri cesty Biokovo . Promenáda je dlhá - asi 25 metrov, a okrem úžasných zážitkov z chôdze po skle má nádherný výhľad na Makarskú riviéru. Cena za návštevu parku Biokovo je 50 Kuna bez ohľadu na spôsob dopravy vo vnútri parku. Deti do 7 rokov majú vstup zadarmo. Vstupenky sa kupujú pri vstupe do parku.


Weather Icon
Katalóg Rezervácie Darčekový poukaz Galéria
K a K Consulting, s.r.o. Tlačiareň Kežmarok